Cumartesi , Eylül 25 2021

Diş Ağrısı Hangi Problemlerin Belirtisi Olabilir?

Günlük hayatta yediğimiz tatlı yiyecekler ya da tatlı olmasa bile aldığımız besinler dişlerimiz de ya da diş etlerimizde ağrılar yapabiliyor. Özellikle soğuk ya da sıcak bir şeyler yediğimiz içtiğimizde dayanılmaz diş ağrıları olabiliyor. Genelde biz bu ağrıları önemsemiyoruz. Bir iki dakika sonra geçer diye düşünüyoruz. Ve ağzımızdaki dişleri de hiçbir dişçiye de gösterme ihtiyacı duymuyoruz. Aslında bu diş ağrıları ve diş eti ağrıları diş ve ağız sağlığı problemlerinin habercisidir. Bu yüzden bir diş doktoruna baş vurmak ağız ve diş sağlığımız için çok önemlidir.

Öncelikle diş ağrılarının hafif bir sızlama ile başlayıp dayanılmaz bir hale geldiği aralıkları vardır. Basit bir diş çürüğün de sıcak ve soğuk diş ağrıları görülür. Yani sıcak ve soğuk diş ağrıları dikkate alınmaz ise apse gelişmesi söz konusudur. Bazen diş ağrıları mide ve bağırsak sorunlarından beyin iltihabına kadar pek çok hastalığın habercisi olabilir. Örneğin doktora mide ağrısı şikayetiyle gittiğimiz de midemizde hekilobakter oluşumunu öğrenebiliriz. Bu bakteri oluşumu çoğunlukla yediğimiz yiyecekleri iyi çiğnememekten gelir. Genellikle diş ağrısı olan kişiler yediği yiyecekleri ağrıyan tafradan çiğnemediği için midemizde bakteri oluşumuna yol açabilir. Ya da baş ağrılarınız sebebi ağzınızdaki önemsemediğin sızlayan çürük dişleriniz olabilir. Diş damarları ile beyne giden damarlar bağlantılıdır. Bazen de dişimiz ağrıdığı zaman hemen ardından ikinci bir ağrı olarak başımız ağrır.

İlginizi Çekebilir

Lazer Epilasyon Hakkında Bilgiler

Lazer Epilasyon Hakkında Bilgiler

Bayanların kesinlikle hoşlanmadığı bedensel özellikleri kesinlikle istenmeyen tüylerdir. Özellikle bazı bayanlar bedenlerinde oluşan aşırı tüylenme …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir