Cumartesi , Haziran 25 2022

Pudra Fondöten Nedir, Nasıl Kullanılır?

Pudra fondöten… Pudra mı, fondöten mi? Hem pudra hem de fondöten cilt tonunu daha pürüzsüz göstermek için kullanılan vazgeçilmez makyaj malzemeleri. Peki, biz en iyi sonucu elde etmek için hangisini kullanmalıyız? Bence hem pudrayı hem de fondöteni bir arada sunan pudra fondöten bu konuda size düşündüğünüzden daha fazla güzellik sunacak. Çünkü pudra fondötenler pürüzsüz bir cilt imkanı sunarken cildinizde ağırlık yapmayan bir seçenek. Bu ürünlerin amacı kadife gibi bir cilt yaratmaktır. Bu nedenle de yoğun bir kapatıcılık özellikleri vardır. Genellikle karma ciltlerde çok daha iyi sonuç verirler.

Cildi parlak ve yağlı bir görünümden kurtarırlar. Ayrıca tek başına pudra ya da fondötene göre cilde daha iyi uyum sağlar ve ciltte natural bir görünüm ortaya çıkarırlar. Pudra gibi görünmelerine rağmen ciltte fondöten etkisi yaratan bu ürünlerin en önemli yanı ıslak ve kuru kullanılabilmeleridir. Kuru bir süngerle cildinize uyguladığınızda pudra etkisi yaratırken nemli bir süngerle uyguladığınızda fondöten etkisi ortaya çıkmaktadır. Fondöten benzeri bir ürün olmasına rağmen likit bir formda olmamasından  dolayı kullanım açısından daha pratiktir. Ayrıca bu tip ürünleri kullandıktan sonra ayrıca cildinize pudra ve benzeri ürünlerle sabitleme yapmanıza da gerek kalmayacaktır. Hem fondöten hem de pudraya göre daha kalıcı olması da cabası elbette. Pudra ve fondötene ayrı ayrı para ödemektense bu tip bir ürünü tercih etmek çok daha ekonomik olacaktır.

İlginizi Çekebilir

güzellik ve bakım

Güzellik Ve Bakım

Kadınların asla vazgeçemedikleri alışverişleri arasında güzellik ürünlerini satan mağazalar her zaman birinci sırada yer alıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir