Yüz Şekline Göre Allık Sürme Teknikleri

Yüz Şekline Göre Allık Sürme Teknikleri

Her kadın farklı yüz hatlarına sahiptir. Bu neden ile makyaj dokunuşlarının da farklılık göstermesi oldukça doğaldır. Her zaman kullanılan teknikler her yüz için uygun değildir. Yüzümüzdeki her bir uzuv için ayrı bir teknik uygulanmalıdır. Özellikle dikkat edilmesi gereken konu ise yüz şekline göre allık sürme konusudur. Çünkü allık tüm yüzün son dokunuşu olsa da yanlış uygulandığında gerçek anlamda doğru uygulanmadığında diğer güzellikleri de etkisiz hale getirecek bir durumdur. Bu neden ile dikkat edilmelidir.

Yüz Şekline Göre Allık Sürme Teknikleri – Yuvarlak ve Uzun

Her zaman doğru allık seçilmeli, yüz rengi, giyilecek olan kıyafetler ve kullanılacak makyajın tarzına uygun renkler belirlenmelidir. Bu neden ile tek renk allık yerine birkaç ton allık bulundurmanız önemlidir. İlk önce yüzünüzün şeklini tam olarak belirlemeli ve buna göre yüz şekline göre allık sürme teknikleri uygulamanız gerekmektedir. Bu noktada sizlere vereceğimiz en büyük tüyo ise allık sürülen elmacık kemiklerini daha da yassı göstermek ve bu şekilde bütünlüğü korumak amacı ile kullanılır.

Etkin bir uygulama için öncelikle doğru allık fırçası seçilmelidir. Ardından elmacık kemiklerinin en dik olduğu tepeden şakaklara doğru yatay, sonrasında yanağa doğru dikey darbeler ile allığın yayılması gerekir. Yuvarlak yüzlüler elmacık kemiklerine yuvarlak şekilde uygulama yaparken, uzun yüze sahip bayanlar allık uygulamasını uzun şekilde yapmalıdır. Kısacası yüz şekline göre allık sürme teknikleri uygulanırken elmacık kemiklerine yüz şekli ile aynı şekilde bir uygulama yaparak denge sağlanmalıdır. Aynı oranda yapılan makyaj yüzün dengesini sağlar ve renk seçimi ile yüz daha dengeli bir görünüme kavuşur.

Ten Rengine Göre Makyaj TeknikleriTeninize Uygun Fondöten Seçimi ve benzer yazılar için kozmetik ve makyaj kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir