Manikürün Ömrünü Uzatmanın Yolları 2

Manikürün Ömrünü Uzatmanın Yolları

Bakımlı eller hemen hemen kadının istediği bir şeydir. Bakımlı eller için yalnızca nemlendirici sürmek yetmeyecektir elbette. Tırnaklarınızın da aynı oranda bakıma ihtiyacı var. Bunun için de tabii ki maniküre… Uzun uğraşlarla yaptığınız manikürün kısa zamanda bozulması tırnak bakımınız için olumsuz bir durum. Peki manikürün ömrünü uzatmanın yolları yok mu? Elbette var ve şimdi size tam da bundan söz edeceğiz.

Uzun ömürlü bir manikürün temel yolu tırnaklarınızın bakımına özen göstermekten geçer öncelikle. Üstelik bu özen için çok fazla çaba harcamanıza da gerek yok. Birkaç damla limon ve bir miktar zeytinyağı ile manikür yapmadan önce tırnaklarınıza masaj yaparsanız manikürünüzün daha uzun dayandığını göreceksiniz. Bunun dışında manikürün uzun ömürlü olmasının bir başka yolu da ellerinizin uzun süre suyla temas etmemesine dikkat etmeniz. Suyla temas ve ardından tırnakların kuruması tırnağınızdaki cila ya da ojenin kırılmasına ve tırnaktan ayrılmasına neden olur.

Tırnağınıza oje sürmeden önce tırnağınızın temiz olduğundan emin olun. Tırnaklarda da deride olduğu gibi bizim pek fark edemediğimiz bir yağ katmanı bulunmaktadır. Eğer tırnağınızı bu yağ tabakasından arındırmazsanız ojeniz tırnağınıza yeterince yapışmaz ve kolayca çıkar. Tırnağınıza manikür yaptıktan sonra ellerinizi soğuk suya tutar ya da içinde buz olan bir su kabına sokarsanız manikürünüzün daha uzun ömürlü olduğunu görürsünüz. Ayrıca tırnağınıza cila sürdükten sonra kuruması için en az yirmi dakika beklemeniz gerektiğini de söylemeliyiz. Bakımlı eller ve bakımlı tırnaklar, sizin yüzünüzden sonra en dikkat çekici parçanız olacaktır.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir