Teninize Uygun Fondöten Seçimi

Teninize Uygun Fondöten Seçimi

Bayanların vazgeçilmez unsuru olan makyaj özellikle malzeme seçimlerinde dikkat edilmesi gereken konulardandır. Makyaj bir kimya olayı olduğu için cilt bakımı için özen gösteren kadınların etki ve tepkilere dikkat etmesi gerekmektedir. Bu neden ile alacağınız her rengin ve her malzemenin dikkatli seçilmesi gerekir. Teninize uygun fondöten seçimi en hassas konuların başında gelir. Özellikle sorunlu ciltler için farklı tonları yakalayabilmek ve doğru bir cilt tonunu yakalamak oldukça zordur. Bu neden ile mutlaka tende denenmelidir.

Teninize Uygun Fondöten Seçimi Nasıl Yapılır?

Açık renk tene sahip olanlar bu konuda esmerlere göre daha şanslıdır. Özellikle cilt lekeleri, izler ve sivilce gibi sorunları olanlar ise hem doku olarak hem de renk olarak çok daha bir şekilde fondöten seçimi yapmalıdırlar. Özellikle lekeleriniz koyu ise kesinlikle daha bej tonlardan koyu bir seçim yapmalısınız. Ayrıca cildinizde iz ve lekeler bulunuyorsa teninize uygun fondöten seçimi yaparken ayrıca bir de kapatıcı özellikleri olan concealer kullanabilirler. Bu şekilde cilt sorunları daha az belirgin olacaktır.

Farklı cilt tipleri için üretilen fondötenleri alırken yoğunlukları, mat veya parlak oluşları önemlidir. Yapacağınız makyajın durumuna ve kalacağı süreye bağlı olarak bu ürünler tercih edilebilir. Ancak yağlı ciltler bu konuda daha dikkatli olmalıdırlar. Beyaz bir ten rengine sahipseniz teninize uygun fondöten seçimi yaparken daha çok teninize canlılık kazandıracak tonları tercih edebilirsiniz. Ayrıca makyaj uygulamalarından önce temiz cildinize primer uygulamanız çok daha hoş bir görünüm elde etmenize de yardımcı olacaktır.

Ten Rengine Göre Makyaj TeknikleriGüzellik ve Bakım ve benzer yazılar için kozmetik ve makyaj kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir