Vücut Şekline Göre Elbise Modelleri

Vücut Şekline Göre Elbise Modelleri

Sizi özel gecelerinizde bir adım daha yukarıya taşıyarak güzel olmanıza katkısı olan elbise modellerinde elbette ki dikkat etmeniz gereken birçok husus bulunmaktadır. Öncelikle en doğru seçim yapmanız için kendi bedeninizi iyi tanıyor olmanız ve öne çıkarılması gereken vücut hatlarınızdan emin olmanız gerekiyor.

Vücut Şekline Göre Elbise Modelleri Seçimi

Vücut şekline göre elbise modelleri arasında seçim yaparken, kendi vücudunuzu bir gözlem altına almalısınız. En doğru yol ise tarafsız bir gözden yardım istemeniz ve sizin gözünüze çarpmayan vücut hatalarınızın bir başkası tarafından teşhis edilmesi de sizi şıklığa götürecek ilk adım olabilir.

Eğer siz basenli ve göbeği olan bir kadın iseniz, önerimiz asla çok dar ve mini elbise giymemeniz üzerine olacaktır. Giymeye çalışacağınız bu tip elbiseler sizi sımsıkı sarar ve fazla olan basen bölgenizi bir kademe daha ön plana koyarak çirkin durmasına yol açar. Siz daha çok yüksek belli ve kalem etek formatında ürünler seçmeniz gerekebilir. Ayrıca yazlık elbise modelleri ve kışlık elbise modelleri gibi mevsimsel etkileri de dikkate almanızda fayda var.

Eğer boydan yana bir sıkıntınız var ise ve boyunuz kısa ise, kesinlikle vücut hatlarınızın da izin vermesi durumunda mini bir elbiseyi tercih etmelisiniz. Elbisede yer yer hareketlilik kullanarak ve mutlaka bir topuklu ayakkabı tercih ederek, kendinizi daha uzun boylu olarak sunabilirsiniz.  Ayakkabıda topuk şeklinizde mutlak olarak ince bir topuktan oluşmalı ve mümkün olduğunca kalın topuktan uzak durmalısınız. Siz tam tersi uzun boylu bir bayan iseniz en çok kolsuz elbiseler taşıyabilir ve yine de topuklu bir ayakkabı tercih ederek daha şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Her zaman kusurlu yönlerinizi kapatmalı ve en gücendiğiniz yerlerinizde oynamalar yaparak elbisenizi sunmalısınız. Şık ve güzel olmak sizlerin elinde iken biraz daha özen göstererek giyinmek çok zor olmasa gerek. Vücut şekline göre elbise modelleri bunlardan dolayı çok önemlidir ve doğru seçilmesi gerekir.

Kadınların Topuklu Ayakkabı TutkusuDoğru Sütyen Seçimi Nasıl Olmalı ve benzer yazılar için Moda kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir