Hamilelikte Diş Ağrısı ve Tedavisi 2

Hamilelikte Diş Ağrısı ve Tedavisi

Diş ağrısı her zaman yaşanan bir sağlık sorundur. Hele ki yaşanan bu soru hamile kadınlarda yaşanırsa durum daha da zor hale gelir. Çünkü diş ağrısı başla alakalı olduğu için direk yoldan başta da ağrı sorunu yaşanır. Hamile kadınlarda yaşanan diş ağrısı sorunu için ilaç kullanımı kesinlikle yasaktır. Bunun için hamile kadınlar için diş ağrısının geçmesi adına bitkisel yollarla ağrıya çare bulacağız.
Özellikle hamilelik sürecinde dişte ağrı sorunu çok yaşanır. Bunun nedeni ise kalsiyum eksikliğidir. Bebeğin kemik gelişimi anneden kalsiyum alması ile gelişir. Buda dişlerde çürük, iltihap ağrı gibi sorunların yaşanmasına neden olur.

Diş ağrısı sorunu için ilk yapılması gereken ağrının nedenini bulmaktır. Dişte meydana gelen bir deliğin içine girmiş olan yemek kalıntısı dişte ağrı sorunu yaratabilir. Ayrıca dişte oluşan iltihap sorunu da dişte ağrıya neden olur.
İlk önce dişleri fırçalamaya gidilmelidir. Böylece diş içinde kalmış olan kalıntılar giderilmiş olur.
Diğer yapılması gereken ağrıyı gidermek için tuzlu su yapmaktır. Ağızda çalkalanan tuzlu su ağız içinde meydana gelen iltihap sorunu için birebir çözüm sunar.

Diş ağrısı yaşayan hamile kadınların yapması gereken diğer tedavi yöntemi ise karanfil çiğnemektir. Karanfil diş ağrısı için birebir etkili olan bitkidir.

Diş ağrısı sorunu için sirkeli su, sumak uyu gibi sularda etkili olur. Diş ağrısı sorunu için bu yöntemler kesin çözüm sağlar ve ayrıca bebek için tehlike yaratmaz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir