Balkon ve Teras Dekore Ederken

Balkon ve teras dekorasyonu örnekleri ile karşınızdayız. Geniş veya dar bir balkona sahip olmanız her iki koşulda da yapabileceğiniz bazı çalışmalar olduğunu gösterecektir. Önemli olan göze hoş gelen bazı iyileştirmeler ile süslemeleri, uygun alanlardaki durumları ayarlamanızdır.

Geniş Balkonlar İçin Dekorasyon Önerileri
Geniş balkon için dekorasyon fikirleri arasında özellikle rahatlığına önem verenler puf yastıklar ve birkaç minder yerleştirilecek alan ön sıralarda yer alması gerekiyor. Özellikle hoş bir manzaranız varsa bu keyif ikiye katlanabilir. Balkon korkuluklarına dekoratif amaçlı mutlaka birkaç tane hoş saksı ekleyin ve içini rengârenk çiçekler ile süsleyin. Tahta sandalyeler yerine daha rahat minder döşenmiş yumuşak oturma gruplarını tercih edebileceğiniz gibi şark köşesi gibi koltuklarda düşünülebilir. Puf yastıkların olduğu oturma grubunda minik zigon sehpalar ve o kısma elektrikli semaver eklediğinizi düşünün. Ayrıca balkonunuzu cam ile kapatacak şekilde düşünürseniz, soğuk kış aylarında orayı ısıtarak daha keyifli anlar yaşayabilirsiniz.

Küçük Balkon Dekorasyon Fikirleri
Küçük balkon dekorasyonu açısından eşya olarak fazla yer kaplamaması ilk önerilerimiz arasında yer alacaktır. Yorgunluğunuzu oradan atmak için gerekirse tavanda uygun demir askılıklar ayarlayabilirseniz çıkarılıp, takılabilen hamak güzel olacaktır. Banklı masaları balkonunuza yerleştirmenizi öneriyoruz. Pazar kahvaltıları ve gazete okumaları için böylelikle daha elverişli bir ortam oluşturmuş olacaksınız.

Dekoratif Teras Oluşturmak İçin Öneriler
Dekoratif teras tasarımı açısından hoş bir ambiyans oluşturmak için  verandalardan yararlanın. Geniş terasınız varsa şık görünümlü verandalar ile hoş anlar meydana getirebilirsiniz. Özellikle geniş ailelerin birlikte vakit geçirmek için uzun saatler boyunca burada kalmak istemede ısrarcı tavırlarını şimdiden gözünüzün önüne getirin. Sizler için katlanabilir masa ve sandalyeleri önereceğiz. Balkon kenarına doğru kurun ve güneşli, yağmurlu havalar için mutlaka minik bir şemsiye bulundurmayı ihmal etmeyin. Ayrıca balkon korkulukları, duvar kenarlarından başlamak üzere gerekirse tavanı saracak şekilde ilerleyebilen sarmaşıklar orman havasını hissetmenizi sağlayabilir. Yalnız çok abartılı yapmayın ve alanı iyi değerlendirin. Şişme koltuk ve yataklarda genişliğe uygun şekilde ayarlanırsa orada gecelemeyi bile düşünebilirsiniz. Özellikle açık gökyüzü olan gecelerde yıldızları seyretmek için hoş olacaktır. Bizce yapacağınız masraflar buna değecektir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir